Badanie okluzji (zwarcia) metodą Dr. Petera Dawsona – nowość w Polsce
Prawidłowe leczenie pacjenta wymaga znajomości całego układu narządu żucia i relacji wzajemnej między jego częściami: zębami, mięśniami, stawem skroniowo-żuchwowym. Bez harmonii w tym systemie, istnieje możliwość rozwinięcia się tzw. choroby okluzyjnej, która objawia się u pacjentów: starciem, nadwrażliwością i rozchwianiem zębów, bólem mięśni twarzy, zgrzytaniem i złamanie zębów czy uzupełnień protetycznych oraz bólem stawów skroniowo-żuchwowych i innych bólów w okolicy twarzoczaszki. Tak więc w leczeniu nie tylko estetyka uśmiechu ma znaczenie, ale przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego zwarcia zębów.
Badania przeprowadzone przez specjalistów Akademii Dawsona dowodzą, że większość błędów w leczeniu pacjentów powstaje na etapie planowania leczenia. Dlatego kluczowa jest umiejętność planowania i wykonywania niezbędnych czynności, aby to planowanie zostało przeprowadzone jak najlepiej. Potrzebne do tego są:
– bardzo dokładny wywiad z pacjentem,
– rozbudowana diagnostyka,
– połączenie wiedzy i umiejętności specjalistów z różnych dziedzin stomatologii.
Całe badanie jest niezwykle przyjazne dla pacjenta i pomaga często w ustaleniu prawdziwej przyczyny powstawania dyskomfortu w obrębie nie tylko zębów, ale mięśni i stawów skroniowo-żuchwowych, czyli choroby okluzyjnej.
Najważniejsze w filozofii Dawsona jest przekonanie, że prawidłowa, estetyczna i przede wszystkim kompletna stomatologia rozpoczyna się od zrozumienia okluzji i funkcji narządu żucia. Umiejętność rozpoznania problemów zgryzowych decyduje o długoterminowym sukcesie leczenia.
Dlatego w naszym gabinecie przekonujemy pacjentów do rozpoczęcia leczenia od zastosowania badania okluzji metodą Dawsona, zapewniając tym samym wspólny sukces.

ZOBACZ CENNIK

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

Zadzwoń 71 785 75 75
lub wypełnij poniższy formularz.

    Dbamy o Twój piękny uśmiech :)