Profilaktyka

Przestrzeganie prawidłowej higieny i profesjonalne zabiegi profilaktyczne, takie jak usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie i fluoryzacja to sprawdzone sposoby zapobiegania próchnicy. Cały proces zaczyna się od płytki nazębnej, bakteryjnego osadu zalegającego na zębach. Początkowo miękki nalot po jakimś czasie ulega stwardnieniu i powstaje kamień nazębny, który pozostawiony na powierzchni zębów może być przyczyną próchnicy i chorób dziąseł.

Kamień nazębny jest bardzo częstym problemem. Jeśli już doszło do jego powstania nie można go usunąć w warunkach domowych. Tylko lekarz lub higienistka usuwają go przy zastosowaniu profesjonalnych narzędzi i urządzeń.

W Dentalcity wiele uwagi poświęcamy profilaktyce – m.in. nauce prawidłowej higieny jamy ustnej. W ramach instruktażu pokazujemy techniki szczotkowania zębów, jak stosować nitkę dentystyczną oraz pomagamy dobrać właściwą szczoteczkę, pastę oraz płyn do płukania jamy ustnej.

Podstawowe zabiegi:
  • skaling – usuwanie kamienia nazębnego
  • piaskowanie – usuwanie osadów z powierzchni zębów
  • fluoryzacja
  • instruktaż higieny jamy ustnej
  • wskazówki żywieniowe

Zobacz cennik

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

Zadzwoń 71 785 75 75
lub wypełnij poniższy formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych przez Dentalcity Gabinet Dentystyczny Beata Rodak, z siedzibą przy ul. Wietrzna 18/1b, 53-24 Wrocław w celu rejestracji na wizytę. Więcej informacji w Polityce Prywatności.

Dbamy o Twój piękny uśmiech :)